Domowe słodycze w wersji fit.

Dbając o swoje zdrowie i zgrabną sylwetkę często rezygnujemy lub bardzo mocno ograniczamy słodycze, starając się je zastępować ich zdrowszymi odpowiednikami. Fit słodycze, które możemy z łatwością wykonać samodzielnie w domu równie dobrze zaspokoją naszą ochotę na cos słodkiego, a są przy tym zdrowsze i możemy zjeść ich nawet czasem większą porcję nie obawiając się późniejszych wyrzutów sumienia. Jedną z propozycji takich słodyczy jest krem z awokado fit.

Dlaczego właśnie awokado?

Czekoladowy krem z awokado to niezwykle prosty i szybki w przygotowaniu oraz naprawdę zdrowy deser.
Awokado to najbardziej kaloryczny owoc na świecie. Pomimo tego posiada jednak wiele wartości odżywczych oraz właściwości leczniczych, dla których naprawdę warto go włączyć na stałe do swojej diety lub przynajmniej spożywać go raz na jakiś czas. Kwas oleinowy , który zawarty jest w awokado obniża poziom cholesterolu, a potas z kolei reguluje ciśnienie krwi.

Awokado zawiera nawet więcej potasu, niż słynące z jego zawartości banany, a więc tym samym pomaga w utrzymaniu odpowiedniej równowagi wodno-elektrolitowej organizmu. Dodatkowo owoc ten jest świetnym źródłem witaminy A czy witamin z grupy B oraz C. Ze względu również na dużą zawartość kwasu foliowego zalecane jest, aby awokado było spożywane również przez kobiety w ciąży.

W owocu tym zawartych jest całkiem sporo składników mineralnych, m.in magnez, cynk, mangan, miedź i potas. Zawiera on również antyoksydanty, błonnik pokarmowy oraz fitosterole. Witamina E i antyoksydanty, które są zawarte w awokado bardzo korzystnie wpływają na stan naszej skóry.
Czekoladowy krem z awokado można zjeść solo lub jako dodatek np. do pieczywa, placków, naleśników czy ciast – ogólnie deserów.

Wspomaga odchudzanie.

Awokado to również znaczące źródło błonnika pokarmowego. Osoby odchudzające się powinny sięgać po awokado oraz produkty wykonywane z tego owocu, ponieważ najnowsze badania naukowe wykazały, że spożywanie awokado wpływa na spadek wskaźnika masy ciała . Oznacza to więc, że krem czekoladowy z awokado jest produktem zalecanym przez dietetyków podczas diety odchudzającej.