Woda toaletowa, którą zna cały świat

Chociaż korzystamy z niej niemal wszyscy, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób powstała popularna woda kolońska. To tradycyjna a jednocześnie jedna z najbardziej popularnych wód toaletowych dla mężczyzn. Trudno w to uwierzyć ale jest w użyciu od ponad 300 lat. Wodę kolońską znajdziemy w szafce każdego mężczyzny. Używali jej nasi ojcowie i dziadkowie. A jakie jest Pochodzenie nazwy woda kolońska?

Tradycyjna woda toaletowa

Na rynku znajdziemy wiele wód kolońskich. Powstają coraz to nowe odmiany i warianty. Są to zapachy zarówno tradycyjnie męskie jak i bardziej nowoczesne. Wybór jest tak duży, że każdy pan znajdzie ulubioną wersję tego kosmetyku. Woda kolońska kojarzy się z bardzo męskim, intensywnym zapachem. Jest to perfumowana woda nakładana na zarost tuż po goleniu. Jej intensywny, perfumowany zapach jest niepodrabialny i nie można go pomylić z niczym innym. Ten zapach kojarzy się z prawdziwym mężczyzną i cieszy się ogromnym uznaniem wielu chcących dbać o swój wizerunek panów. Doceniają go również partnerki mężczyzn.

Geneza wody

Jakie jest pochodzenie nazwy woda kolońska? Popularna woda po goleniu pochodzi z niemieckiej Kolonii, jednego z największych i najpiękniejszych miast w Niemczech. Właśnie tam w początkach XVIII wieku powstała pierwsza woda kolońska i rozpoczęto jej produkcję. Recepturę wody opracował włoski perfumiarz Johann Maria Farina. Nikt wówczas nie mógł przypuszczać, że opracowana przez niego woda toaletowa zyska tak wielką popularność i będzie cieszyła się niemal nieśmiertelnym uznaniem mężczyzn na całym świecie.
Również w Kolonii swą siedzibę ma fabryka perfum Wilhelma Muhlensa produkująca m.in. wodę kolońską 4711 (nazwa wzięła się od numeru budynku gdzie ulokowano fabrykę) opartą o tradycyjną recepturę Fariny i popularną wśród mężczyzn chcących dobrze i elegancko wyglądać.

Minęło już 300 lat a woda kolońska wciąż nie wyszła z mody i z każdym rokiem zdobywa nowych zwolenników. Jej zapach to symbol prawdziwego i eleganckiego mężczyzny.