Keratyna – hit ostatnich lat – terapie keratynowe. Wygładzanie włosów keratyną – keratynowe prostowanie włosów – zabiegi keratynowe

Keratyna stanowi jeden z głównych budulców naskórka, jednak to białko w ostatnich latach stało się popularne szczególnie przez keratynowe prostowanie włosów. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim właściwościom prostującym i odbudowującym. Wygładzanie włosów keratyną pozwala na uzyskanie gładkich, lśniących a przy tym wyjątkowo zdrowych włosów. Zabiegi keratynowe umożliwiają przede wszystkim odbudowanie struktur włosa, dzięki czemu nawet osoby, które posiadają wysuszone i puszące się włosy mogą cieszyć się piękną fryzurą.

 

Ta metoda prostowania i odżywiania włosów sprawdza się w każdym przypadku: osoby, które posiadają kręcone włosy mogą je wyprostować a te, które mają już naturalnie proste fryzury zyskają blask i gładkość każdego pasma. Terapie keratynowe możemy wykonać w niemal każdym dobrym salonie fryzjerskim – jest to jednak proces stosunkowo długi, trwający nawet kilka godzin przy długich włosach a następnie wymaga się odpowiedniej pielęgnacji: od niemycia włosów przez kilka dni, po pielęgnację odpowiednimi kosmetykami przez cały okres, w którym widoczne są skutki prostowania keratynowego.