Zabieg koloryzacji rzęs za pomocą henny – czy warto?

Wielu kobietom codzienne przygotowanie do wyjścia zajmuje sporo czasu. Poranek spędzony przed lustrem na malowaniu rzęs tuszem, stylizacji brwi, układaniu fryzury często pozbawia czasu na zjedzenie śniadania. Istnieje jednak prosty nieskomplikowany zabieg, który pozwoli nam cieszyć się długotrwałym efektem pięknych ciemnych rzęs.

Henna – czyli sposób na piękne rzęsy

Henna to znany od wieków naturalny barwnik roślinny, który sprawdzi się idealnie przy koloryzacji nie tylko rzęs, ale również i brwi, skóry czy nawet włosów. Historia stosowania henny sięga tysiącleci. Już w starożytności znano zastosowanie henny i bardzo chętnie z niej korzystano do zdobienia skóry, barwienia paznokci, dłoni, stóp czy też włosów.
Ten roślinny barwnik znakomicie sprawdza się przy przyciemnianiu i pogrubianiu rzęs, dzięki czemu zyskamy urzekające głębokie spojrzenie, a kolor utrzyma się przez kilka tygodni.

Zalety henny rzęs

Wiele kobiet zastanawia się i zadaje sobie pytanie: henna rzęs czy warto?
Odpowiedź jest bardzo prosta: tak, warto! Zabieg jest bardzo prosty i nieskomplikowany. Jeżeli nigdy nie robiłyśmy jeszcze henny rzęs samodzielnie, warto udać się jednak do specjalisty i profesjonalnego salonu kosmetycznego. Henna rzęs niesie za sobą wiele zalet. Oprócz oczywistego efektu wizualnego (zyskujemy piękną ciemną oprawą oczu na wiele tygodni), zyskujemy również dużą oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki hennie nie musimy codziennie tuszować rzęs ani używać kredek do oczu. Barwnik ten również nie rozpuszcza się i nie rozmazuje. Jest to bardzo tani i naturalny sposób koloryzacji. Ten znany od wieków specyfik barwiący nawilża również nasze rzęsy, wzmacnia je i zapewnia im ochronę. Henna również doskonale wypełnia znajdujące się w nich ubytki.
Pomimo naturalności henny i dużego bezpieczeństwa w jej stosowaniu to bardzo niewielka część osób może być uczulona na ten preparat. Warto więc przed zdecydowaniem się na ten zabieg przeprowadzić wcześniej próbę alergiczną.