Jak przestać jeść słodycze?

Słabość do słodyczy to coś, z czym zmaga się wielu z nas. Bardzo często to właśnie odstawienie słodyczy może być najtrudniejsze dla osób, które pragną zadbać o swoje zdrowie lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Przyjęło się, że słodycze są dobre na wszystko, począwszy od problemów w pracy lub w życiu prywatnym, po próbę poprawienia nastroju w pochmurny dzień. W końcu to czekolada korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, jednak we wszystkim powinniśmy mieć umiar. Jak poradzić sobie z pokusą jedzenia słodyczy i odstawić je na bok?

Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, że odstawienie słodyczy może być trudno. Często traktujemy je jako nagrodę za osiągnięcie jakiegoś celu lub też słodycze spożywane są w trakcie określonych świąt jak potrawy tradycyjne. To na pewno nie pomaga. Są jednak określone kroki, które nam w tym pomogą. Na samym początku powinniśmy wyeliminować pokusy z naszego codziennego życia. Jeżeli nie będziemy kupowali słodyczy i mieli ich pod ręką, tym mniejsza szansa, że po nie sięgniemy. To mała rzecz, która może wprowadzić wielkie zmiany w naszej codziennej walce z pokusa jedzenia słodkości.

Co jeszcze warto zastosować?

Kolejnym skutecznym działaniem może być planowanie swojego menu na co dzień. Często słodycze jemy jako przekąskę lub coś, co chcemy zjeść na szybko. Jeżeli zaplanujemy swoje dokładne menu i nie uwzględnimy w nich słodyczy, to możemy mieć dobre zamienniki dla słodyczy i nie znajdziemy dla nich miejsca w diecie. Dobrymi alternatywami będą naturalne produkty, które są słodkie. Przede wszystkim mogą to być słodkie owoce lub domowo przygotowane przekąski z ich dodatkiem, w tym w formie suszonej.

Oczywiście mogą zdarzyć się sytuacje, że nie chcemy całkowicie wyeliminować słodyczy ze swojej diety, a chcemy je tylko ograniczyć. Wówczas warto postawić na kupowanie mniejszych porcji, dzięki czemu pokusa na zjedzenie większej ilości słodyczy będzie mniejsza. Kluczem do sukcesu zawsze będzie nasza świadomość i samodyscyplina, którym powinniśmy pomagać. Więcej o tym jak zadbać o własne zdrowie i nie ulegać pokusom, możecie przeczytać tutaj http://kieszkowska.pl/.